Porządek publiczny

W tym poradniku dowiesz się, dlaczego porządek publiczny jest kluczowym elementem gry.
Na start należy zaznaczyć, że wyrażenie porządek publiczny jest bardzo często skracane do formy pp.

Spis treści:

Czym jest porzadek publiczny, jak go pozyskać? - podstawy Na co wpływa porządek publiczny (pp)

Czym jest porzadek publiczny, jak go pozyskać? - podstawy

W celu zwiększenia jego ilości w zamku możesz umieścić więcej dekoracji, a także pozyskać dekoracje, które posiadają więcej porządku publicznego.

Jeśli dekoracja ma więcej porządku publicznego i taki sam rozmiar, będzie lepszym wyborem. Uzyskasz więcej kosztem tej samej zajętej przestrzeni.

Dobry układ zamku pozwoli na zaoszczędzenie cennego miejsca, w które można wstawić więcej dekoracji. Proponowane układy zamków możesz przejrzeć tutaj.

Często popełnianym błędem jest trzymanie w zamku niepotrzebnych budynków (np. warsztat obronny, kopalnie i huty żelaza), które zabierają cenne miejsce. W tym miejscu możesz sprawdzić, które budynki nie są potrzebne.

Aby sprawdzić całkowity porządek publiczny w danym zamku, należy najechać na czerwono-zielony pasek na górze ekranu.

Na żółto zaznaczono sumę porządku publicznego w zamku, a na niebiesko % wydajności uzyskiwany dzięki porządkowi w zamku (o tym więcej poniżej).

Ilość pp możesz sprawdzić także w przeglądzie zamków, w zakładce różne:


Na co wpływa porządek publiczny (pp)

Im więcej porządku publicznego, tym wyższa wydajność wszystkich obiektów w zamku. Jak opisano wcześniej, porządek publiczny jest zamieniany na procent produktywności.

Procent produktywności jest częścią procentu procesów takich jak:

Rozważmy przykład - szybkości produkcji narzędzi:

Bazowo mamy 100%. Do tego dodajemy bonus produktywności od porządku publicznego (710% w tym przypadku). Daje to 810%. Reszta (pozostałe 263%) pochodzą od badań, nakładek i innych wzmocnień.

Innym przykładem są budynki produkujące żywność - cieplarnie, konserwatoria, spichlerze i gospodarstwa. Większy porządek publiczny zwiększa procent produktywności tych budynków, co przekłada się na wzrost produkcji żywności.