Kasztelani

W tym poradniku dowiesz się, jakie zalety mają poszczególe klasy wyposażenia, oraz jak złożyć kasztelanów.

Spis treści:

Klasy wyposażenia Kasztelan NPC Kasztelan PVP Jak złożyć kasztelana NPC Jak złożyć kasztelana PVP

Klasy wyposażenia

Wyposażenie standardowe (szare, zielone, fioletowe, pomarańczowe)

Ten rodzaj wyposażenia jest najsłabszy w grze. Może zostać wykorzystany przez graczy z niskim poziomem, zanim zdobędą lepsze wyposażenie.

Ponadto, sprzęt najniższej klasy można także wykorzystać w kasztelanach na zewnętrznych krainach oraz horyzoncie, aby nieznacznie wzmocnić ich parametry.

Innym istotnym wykorzystaniem jest złożenie kasztelana z wysokim bonusem do szansy na zmniejszone obrażenia od ognia (tzw. niepalnik) oraz zmniejszoną ilość rabowanych zasobówWyposażenie unikalne (czerwone)

Ta klasa rzadkości wyposażenia zapewnia przeciętne parametry kasztelanów. Dla początkujacych graczy będzie jednak wystarczająca.

Czerwone (unikalne) elementy łączą się w zestawy, co zapewnia im dodatkowe bonusy za konkretną ilość elementów z zestawu umieszczonych w danym kasztelanie.Wyposażenie reliktowe (niebieskie)

Ta klasa wyposażenia jest najsilniejszą opcją w grze. Po poprawnym złożeniu zapewnia znakomite parametry kasztelana.


Kasztelan NPC

Podczas gry w Empire potzebny ci będzie tylko jeden kasztelan przeciw NPC (do obrony ataków chana i miasteczek Daimyo).

Wyposażenie unikalne (czerwone):

W grze występuje wiele czerwonych kasztelanów. Większość z nich ma słabe parametry bojowe. Rozważ wykorzystanie cienistego czarownika (zmiennokształtni) lub kasztelana Berimondu.
Bazują one na efektach bonusowych zapewnianych przez złożenie całego zestawu (bohater + 4 elementy + 4 klejnoty)

Istotne jest aby kasztelan miał wszystkie elementy z zestawu. Tylko wtedy osiągnie docelowe parametry bojowe.

Wyposażenie reliktowe (niebieskie)

Reliktowe wyposażenie nie może być umieszczone w kasztelanie, który posiada standardowy lub unikalny element. Cały kasztelan musi się składać z niebieskich elementów.

Niebieski kasztelan na NPC to: bohater, 4 elementy oraz 4 klejnoty. Ten typ wyposażenia nie posiada żadnych bonusów od zestawu.

Sprzęt reliktowy jest zapewnie znacznie lepsze parametry niż ekwipunek unikalny, dlatego jest silnie zalecany.
Możesz uzyskać do 150% siły dystans, 150% siły wręcz i 100% siły na dziedzińcu.

Umieszczenie klejnotów reliktowych w niebieskich elementach wiąże się z opłatą w monetach (80 tys.). Wymontowanie klejnotu reliktowego z "ubranka" kosztuje 2000 okruchów. Jest to waluta którą otrzymujesz za sprzedaż reliktowych elementów wyposażenia (także klejnotów).


Kasztelani PVP

Kasztelani przeciwko PVP to konieczność. Musisz podsiadać jak najsilniejszego kasztelana w każdym zamku, aby zoptymalizować obronę przed atakami graczy.

Wyposażenie unikalne (czerwone):

W grze występuje wiele czerwonych kasztelanów przeznaczonych do walki z PVP. Bazują one na efektach bonusowych zapewnianych przez złożenie całego zestawu (bohater + 4 elementy + 4 klejnoty)

Do obrony PVP nie zaleca się czerwonych kasztelanów, ponieważ ich stastystyki nie zachwycają. Przeciętny kasztelan niebieski będzie silniejszy od najmocniejszych kasztelanów czerwonych. Mimo tego, Akceptowalne parametry ma Cienisty czarownik (5) (9) za rubiny oraz ze sklepu zmiennokształtnych.

Wyposażenie reliktowe (niebieskie)

Niebieski kasztelan PVP to: bohater, 4 elementy oraz 4 klejnoty. Ten typ wyposażenia nie posiada żadnych bonusów od zestawu.

Wyposażenie reliktowe zapewnia znacznie silniejsze premie niż zestawy unikalne. Jest silnie zalecane w walce PVP.

Dobrze złożony kasztelan umożliwia uzyskanie parametrów tak wysokich, jak: 150% siły dystans, 150% siły wręcz, 100% siły bojowej na dziedzińcu, 30-40% jednostek więcej na murze zamkowym.


Jak złożyć kasztelana NPC

W grze przyda ci się tak naprawdę tylko jeden kasztelan NPC - będziesz się nim bronić przed Chanem Lub atakami na okręgi miejskie (daimyo). To oznacza, że powinieneś wykorzystać najmocniejsze klejnoty na NPC, jakie posiadasz, aby zmaksymalizować parametry i jednocześnie zmniejszyć straty podczas obron NPC.

Podczas składania kasztelanów nie przekraczaj wartości maksymalnych.


Krok 1: Ubranka (hełm, broń, zbroja, artefakt)

Ubrania mają bonusy stałe oraz bonusy zmienne. Jeśli chodzi o ochronę murów, bramy i fosy, to te parametry będą wystarczające z każdym ubraniem. Trzeba jednak spojrzeć na bonusy zmiennie, dzięki którym uda ci się uzyskać 120% siły dystans oraz 120% siły wręcz.

Na zielono zaznaczono bonusy stałe, które występują zawsze w danym ubranku.

Kolorem czerwonym oznaczono bonusy, które są zmienne i są losowane dla każdego ubrania w momencie jego zdobycia.

Składając kasztelana postaraj się, aby mieć co najmniej 2 bonusy zmiennie do walki jednostek wręcz oraz 2 bonusy zmienne do walki jednostek dystansowych.
To zapewni ci podstawową siłę bojową 120%/120%.

Krok 2: Klejnoty

Należy rozróżniać klejnoty przeciwko NPC od tych przeznaczonych do kasztelanów PVP. Są one podpisane nad wymienionymi parametrami.

Podczas składania kasztelana NPC sugeruje się użycie wyszukiwarki i wpisanie "NPC", aby widzieć tylko klejnoty z odpowiedniej kategorii.

Bez klejnotów kasztelan byłby znacznie osłabiony. Postaraj się osiągnąć poniższe wartości z uzupełnienia klejnotami:

Krok 3: Bohater

Bohaterowie (potocznie zwane główkami) są, podobnie jak klejnoty, podzieleni na tych do ataku NPC oraz PVP.

W przypadku kasztelana do bronienia się przed atakującymi NPC, potrzebny będzie bohater z następującymi bonusami:

Poniższy bohater nie jest najlepszy, ale nadaje się w zupełności do obron NPC:

Przepis na gotowego kasztelana NPC

Jeśli ciężko jest ci złożyć kasztelana na NPC, skorzystaj z gotowego "przepisu":

Ubranka:

Klejnoty zawierają łącznie 12 bonusów (4 razy po 3 w każdym). Oto 12 bonusów, które powinne się znaleźć w kasztelanie NPC:


Jak złożyć kasztelana PVP

Złożenie dobrego kasztelana PVP nie jest proste. Musisz wiele zrozumieć, ale jednocześnie eksperymentować i doświadczać różnic w parametrach na własnej skórze.

Podobnie, jak w kasztelanach NPC, nie przekraczaj wartości maksymalnych narzuconych przez grę.

Tworząc kasztelanów PVP używaj jak najlepszego wyposażenia. Są oni najważniejsi spośród wszystkich!
Będzie ci potrzebnych 7 kasztelanów: zamek główny, 3 posterunki oraz 3 krainy.

Krok 1: Ubranka (hełm, broń, zbroja, artefakt)

Ubrania mają bonusy stałe oraz bonusy zmienne (kliknij tutaj jeśli nie wiesz, czym są bonusy zmienne). Jeśli chodzi o ochronę murów, bramy i fosy, to te parametry będą wystarczające z każdym ubraniem. Trzeba jednak spojrzeć na bonusy zmiennie, dzięki którym uda ci się uzyskać 120% siły dystans oraz 120% siły wręcz. Jest to podstawowy wymóg, bez którego nie powinieneś przechodzić dalej.
Jeśli nie uda ci się złożyć kasztelana 120%/120%, będziesz musiał później wracać do niego i podmieniać wyposażenie tak, aby osiągnąć cel.

Krok 2: Klejnoty

To właśnie klejnoty nadają twoim kasztelanow PVP potęgi i siły obrony!

Należy rozróżniać klejnoty przeciwko NPC od tych przeznaczonych do kasztelanów PVP. Są one podpisane nad wymienionymi parametrami.

Podczas składania kasztelana PVP sugeruje się użycie wyszukiwarki i wpisanie "", aby widzieć tylko klejnoty przeciwko adcom zamków.

Komponując klejnoty do swojego kasztelana, staraj się uzyskać poniższe parametry:

Przykład dobrze dobranego wyposażenia i klejnotów:

Jeśli twój kasztelan osiągnie wszystkie wspomniane wyżej statystyki, możesz zacząć ulepszać jego ubranka oraz klejnoty u technikusa, aby stał się jeszcze mocniejszy!
Nie warto ulepszać słabych i przeciętnych kasztelanów, ponieważ po prostu zmarnujesz wymagane materiały.

Krok 3: Bohater

Na zamkach należy zawsze trzymać kasztelanów przeciwko PVP. Bohater to bardzo ważny aspekt każdego z kasztelanów. Każdy bohater posiada efekty bojowe oraz gospodarcze:

Krok 1: Efekty bojowe

Kasztelan przeciwko władcom zamków powinien posiadać oba poniższe parametry:

Trzecim parametrem bojowym jest siła bojowa, zależna od zamku.

Krok 2: Efekty gospodarcze

Efekty gospodarcze + premii do porządku publicznego oraz + premii do produkcji podstawowych zasobów zwiększą produkcję żywności na twoich zamkach


Pamiętaj, że efekty bojowe tą ważniejsze niż efekty gospodarcze.