Koalicje, sojusze i ich bonusy

W tej sekcji dowiesz się, jakie bonusy zapewnia sojusz oraz jak zbudowana jest struktura koalicji, a także jak znaleźć odpowiedni dla siebie sojusz.

Spis treści:

Jak znaleźć odpowiedni sojusz dla siebie? Sojusz i jego premie Struktura przykładowej koalicji

Jak znaleźć odpowiedni sojusz dla siebie?

Wyznacznikami przyjęcia do sojuszu są przede wszyskim:

Przeszukaj listę sojuszy i znajdź takie, do których chciałbyś dołączyć (czyli taki który wedle twoich potrzeb np: walczy na wojnie, nie bierze udziału w wojnach, gra aktywnie i zdobywa czołowe miejsca w wydarzeniach, zapewnia częste ulepszenia tymczasowe, daje możliwość rozwoju konta, umożliwia awans do wyższego w hierarchii sojuszu.). Następnie skontaktuj się z werbownikiem każdego z nich i zapytaj, czy spełniasz wymagania, które dany sojusz stawia nowym członkom.


Sojusz i jego premie

Sojusz jest podstawowym elementem gry. Dzięki niemu gracze mogą zacieśniać współpracę gospodarczą oraz militarną. Gracze znajdujący się w sojuszu otrzymują wiele bonusów, które polepszają doświadczenia z gry.
Po pełnym rozwinięciu limitu członków sojuszu może się w nim znajdować maks. 65 osób. Limit ten nie może zostać w żaden sposób przekroczony.

Koszt ulepszeń sojuszu

Rozwijanie stałych bonusów w sojuszu (czyli tych, które oddziaływują cały czas na każdego z członków), wzmacnia sojusz i zapewnia przydatne premie.
Podnoszenie poziomu ulepszeń (bonusów) wymaga zapłaty w surowcach, monetach oraz rubinach ze skarbca sojuszu. Surowce zbierane są z wpłat członków, a rubiny i monety przeważnie z nagród z wydarzeń.

Ulepszenia stałe

Stałe bonusy wymagają jednorazowej opłaty, lecz mają wiele poziomów ulepszenia. Poniżej widnieją wszystkie stałe bonusy sojuszu:

Limit członków:

Zwiększa ilość miejsc w sojuszu


Wsparcie:

Zwiększa prędkość przemieszczania się wsparcia pomiędzy sojusznikami


Wózek:

Przyspiesza transport zasobów do sojuszników


Premia darowizn:

Przemnaża ilość wpłacanych zasobów do skarbca


Premia do pojemności rabunkowej:

Zwiększa pojemność rabunku. Działa tylko przeciwko graczom w sojuszach, które mają wojnę z twoim sojuszem


Prędkość przemieszczania ataku:

Zwiększa prękość ataku przeciwko graczom w sojuszach, które mają wojnę z twoim sojuszem

Ulepszenia tymczasowe

Ten rodzaj ulepszeń wymaga opłaty aktywacyjnej za premię, która działa na wszystkich członków sojuszu. Czas trwania wynosi 30 minut lub godzinę.

Ulepszenia do wydarzeń

W sojuszu możesz także aktywować ulepszenia tymczasowe do wydarzeń, które ułatwią członkom robienie wyniku na danym evencie.
Szczególnie warte uwagi jest ulepszenie skracające czas gaszenia się obozu nomada (z 1h30min do 1h na 5 poziomie).

Ulepszenia do wydarzeń trwają 3 godziny i dzielą się na 5 poziomów. Im wyższy, tym lepszy będzie efekt działania bonusu.

Pozostałe bonusy

Poza wymienionymi ulepszeniami sojusz gwarantuje także inne bonusy, takie jak:


Struktura przykładowej koalicji

Koalicja to zbiór sojuszy oraz ich struktur (sojuszy powiązanych z nimi).
W koalicji występuje hierarhia sojuszy, która jest jej kluczowym elementem. Na czele znajdują się sojusze główne. Posiadają one swoje akademie, a z kolei każda z ich akademii posiada swoje szkółki.

Najbardziej zaawansowani gracze mogą liczyć na możliwość gry w sojuszach głównych. Jeśli jesteś średnim graczem, spróbuj dołączyć do wybranej akademii. Jeśli nie spełniasz wymagań, skonsultuj się z werbownikami szkółek.

Poniższy diagram obrazuje hierarhię koalicji:

Gracze w szkółkach uczą się gry, aby móc następnie awansować do akademii.
Z kolei gracze w akademiach grają już na dość wysokim poziomie, rozwijają swoje konta. Jeśli zechcą, mogą próbować dostać się do sojuszu głównego. Mogą równie dobrze grać w akademii.

Uwaga!

Powyższy opis to tylko przykład. Na mapach różnych serwerów współprace międzysojuszowe obierają bardzo rozmaite kształty i rodzaje. Nie należy się w pełni wzorować przedstawionym przykładem.